Masz pytanie?

Kochamy klasykę - styl Retro - Vintage w twojej Łazience, jak to ugryźć.

Deszczownica mosiądz antyczny

Styl retro - vintage to nie tylko moda, ale także ponadczasowa klasyka, która zawsze będzie w modzie. To odniesienie do przeszłości, które staje się inspiracją dla naszej codziennej rzeczywistości


W tym poście podpowiemy, jak wprowadzić styl retro-vintage do Twojej łazienki.     Zacznij od odnalezienia starych mebli i akcesoriów w second-handach lub na targach staroci. Przywróć im blask i używaj w nowy sposób. Możesz, na przykład, przemalować antyczny stolik na umywalkę lub przerobić regał na szafkę łazienkową. Wykorzystaj elementy ozdobne, takie jak stare lustra, zdobione ramki, kute wazy na kwiaty, a także kosze wiklinowe. Starannie dobrane akcesoria dodają charakteru i tworzą wyjątkowy klimat łazienki.


     W tym stylu najpopularniejsze są kafle z motywami geometrycznymi. W każdym innym wystroju, mogą wydawać się przestarzałe, ale w stylu retro stanowią kluczowy element. Dlatego, aby nadać swojej łazience właściwy klimat, warto postawić właśnie na ten typ płytek. Kiedy wybierzesz kolor dla swojej łazienki, wybierz taki, który jest typowy dla stylu retro-vintage. Są to kolory takie jak beże, pastele, ceglasty lub kobaltowy.


     Klasyczny styl umywalek, baterii, a także natrysków często inspirowany jest wzorami z lat 50-tych i 60-tych XX wieku. Charakteryzuje się on prostotą formy i elegancką stylistyką. Każdy detal, od charakterystycznych gałek, po uchwyty, mocowania czy po prostu kształt i styl powierzchni, wprowadza do łazienki wyjątkowy klimat. 

Armatura retro - vintage zyskuje na popularności, ponieważ pozwala na wprowadzenie do łazienki niezwykłej atmosfery lat minionych,bez utraty funkcjonalności, ważnej dla współczesnego stylu życia. Baterie i umywalki retro to także połączenie ponadczasowej klasyki z trwałością.Takie elementy posłużą długo i nigdy nie wyjdą z mody. 

     Warto dodać, że taki wybór, to także decyzja proekologiczna - wybierając armaturę w stylu retro, pozwalamy jej przetrwać czas i nie być zastąpioną przez nowocześniejsze rozwiązania. Dzięki temu nie tylko urządzamy piękną łazienkę, ale jednocześnie dbamy o Ziemię.


     Podsumowując, styl retro-vintage to ponadczasowa i elegancka alternatywa dla nowoczesnych rozwiązań. To wybór, który pozwala na stworzenie wyjątkowej atmosfery w łazience i jednocześnie na dbałość o środowisko. Stawiając na armaturę inspirowaną latami 50-tych i 60-tych, możemy cieszyć się nią przez wiele lat, bez obaw o jej przestarzałość.		

Wróć do bloga

Tekst oryginalny