Masz pytanie?

Które części do kabin prysznicowych można wymienić samodzielnie?

drzwi kabiny prysznicowej

Kabiny prysznicowe przez lata cierpliwie znoszą intensywną eksploatację. Jednak nawet te od najlepszych producentów nie są całkowicie niezniszczalne. Z biegiem lat niektóre ich części zużywają się, odbarwiają czy zostają nieopatrznie uszkodzone przez któregoś z domowników. Czy to oznacza, że do naprawy trzeba wzywać fachowca? Absolutnie nie! Z usunięciem większości popularnych usterek poradzą sobie nawet osoby, których majsterkowanie nie jest mocną stroną!

Co w kabinach wymienia się najczęściej?

Chyba nikogo nie zaskoczy, że najszybciej zużywają się elementy najbardziej narażone na eksploatację: rolki, suwaki dolne i górne, kółka czy uszczelki. Wymiana tych części na nowe jest banalnie prosta. W sklepie z częściami do kabin prysznicowych należy jednak podać model swojego prysznica, gdyż nie wszystkie elementu są uniwersalne. Innym elementem, który psuje się lub z czasem traci swój pierwotny urok, są uchwyty do drzwi prysznica oraz uchwyty do słuchawki prysznica – również możesz wymienić samodzielnie. Marzy Ci się nowa, błyszcząca bateria? Zapytaj w hurtowni części zamiennych do kabin prysznicowych, co sprawdzi się w Twojej łazience.

Unowocześnij swoją łazienkę

Jeśli Twój stary prysznic przestał spełniać Twoje oczekiwania, dzięki odrobinie samodzielnej pracy możesz wyposażyć go tak, jak chcesz. W ciągu kilku chwil zmień zwykłą słuchawkę na taką z różnymi opcjami strumienia, powiesisz eleganckie dozowniki na mydło, czy przykręcisz wygodne siedzisko – wbrew pozorom pomoc fachowca potrzebna jest przy tym zaskakująco rzadko. Warto pamiętać o tym nie tylko w razie usterki. Czasami wymiana niektórych części to dobre rozwiązanie, aby przywrócić dawną świetność mocno wyeksploatowanej kabinie.

Wróć do bloga

Tekst oryginalny