Masz pytanie?

Bateria prysznicowa z deszczownicą czy bez - co wybrać?

deszczownica w prysznicu

Osoby, które stoją przed wyborem nowej baterii prysznicowej, często zastanawiają się, czy lepszym wyborem będzie ta z deszczownicą, czy bez. Czym w zasadzie jest deszczownica, jak działa, jakie są jej plusy i minusy? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym wpisie.

Deszczownica – co to?

Sama nazwa „deszczownica” najlepiej oddaje działanie tego prysznicowego akcesorium. Zamienia ona zwykły strumień wody w napowietrzone krople, które do złudzenia przypominają deszcz. Prysznic pod deszczownicą, mówiąc najprościej, jest niezwykle relaksacyjny, delikatny i przyjemny. Osobie pod prysznicem często wydaje się, że wody z deszczownicy leci więcej niż podczas używania zwykłego strumienia. To jednak tylko pozytywne wrażenie, za które odpowiada budowa deszczownicy. Napowietrzanie kropelek wody w rzeczywistości powoduje, że wody zużywa się mniej – jest to więc rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne.

Czy deszczownica ma jakieś minusy?

Mając deszczownicę, nie wolno zapominać o regularnym czyszczeniu baterii. Na jej wielu wypustkach szybko pojawia się osad, a ich czyszczenie wymaga odrobiny precyzji. Nie jest jednak trudne – wystarczy ściereczka z ciepłą wodą lub zwykłym środkiem do czyszczenia łazienki. Deszczownicę do kabiny odradzają zazwyczaj osoby, które cenią sobie proste rozwiązania i nie przepadają za dodatkowymi obowiązkami. Jeśli jednak przecieranie wypustek nie stanowi dla Ciebie problemu, deszczownica ma w zasadzie same zalety.

Nowoczesna łazienka

Na koniec warto wspomnieć jeszcze, że deszczownica bez wątpienia dodaje łazience nowoczesnego, luksusowego charakteru. Stanowi ciekawy element wystroju, z pewnością nie zostaje niezauważona. Deszczownice dostępne są w wielu rozmiarach, kolorach i formach, każdy znajdzie więc model dla siebie.

Wróć do bloga

Tekst oryginalny