Masz pytanie?

Aqua-Tek 93mm ZAWÓR GŁOWICA TERMOSTATYCZNA TERMOSTAT DO BATERII

Aqua-Tek 93mm ZAWÓR GŁOWICA TERMOSTATYCZNA TERMOSTAT DO BATERII - Galeria 3

 
Cena:120.00PLN
Dostępna od ręki
Towar niedostępny
masz pytania?

Głowica  termostatyczna  do zaworu mieszającego
ciepła zimna woda


Zastosowanie: kabiny prysznicowe, panele natryskowe, wanny

Wymiary:
- długość 93 mm
- szerokość max.: 34 mm

Charakterystyka techniczna:
Dopuszczalny zakres temperatur wody zasilającej: od 5 C do 80°C.
Maksymalne ciśnienie wody zasilającej: 1 MPa ( 7 atm).
Zalecane ciśnienie wody zasilającej: od 0,05 - 0,5 MPa ( 0,5 - 5,0 atm).
Zakres regulacji temperatury wody: od 15°C do 60°C.
Kalibrowanie głowicy termostatycznej wykonane dla ciśnienia 0,3 MPa ( 3 atm).

Konserwacja 
Zalecamy konserwację głowicy termostatycznej w czestotliwości raz na kwartał, gdyż  producent nie odpowiada za zakamienioną wodę.

Do odkamieniania zalecamy stosowanie naturalnych odkamieniaczy, np. ocet a nie preparatów o wysokim stężeniu chloru. Do konserwacji wewnętrznych elementów tj. głowic, regulatorów ceramicznych, przełączników natrysku, mocowań wylewek itp. zalecamy smar silikonowo-teflonowy posiadający atest do kontaktów z wodą pitną. Nie wolno stosować ostrych i żrących środków czyszczących, ostrych myjek, kwasu solnego, ługu sodowego, rozpuszczalników, chloru, gdyż grozi to uszkodzeniem powierzchni baterii oraz może spowodować zniszczenie elementu termoczułego głowicy termostatycznej. Należy używać łagodnych środków myjących (np. płyn do mycia naczyń). Po umyciu spłukać baterię wodą i wytrzeć szmatką do sucha.

Przy montażu baterii termostatycznych zaleca się stosowanie na głównych dopływach wody do instalacji dodatkowych filtrów zewnętrznych oraz zapewnienia porównywalnego ciśnienia dla wody zimnej i ciepłej. W celu ochrony baterii przed zanieczyszczeniami mechanicznymi zalecamy zamontowanie filtrów siatkowych na instalacji wodnej tuż przed baterią.

INSTRUKCJA KOSERWACJI GŁOWICY DO BATERII TERMOSTATYCZNEJ:
1. W celu wyjęcia głowicy termostatycznej z obudowy, należy rozpocząć od ściągnięcia pokrętło od baterii. Najpierw trzeba zdjąć zaślepkę, która znajduje się od spodu pokrętła. Następnie kluczem imbusowym należy delikatnie odkręcić pokrętło.
2. Kolejnym krokiem jest odkręcenie stalowej nakrętki kontrującej (chromowana nakrętka), która znajduje się za pokrętłem i przylega do korpusu panela.
3. Następna czynność to wykręcenie kluczem imbusowym śruby blokującej głowicę baterii termostatycznej w obudowie (umiejscowiona od dołu baterii).
4. Wyciągnąć głowicę i wymoczyć w środkach odkamieniających ale nie takich mocno inwazyjnych (np. roztwór octowy) a potem dobrze wypłukać (dobrze jest oringi delikatnie natrzeć kremem, tak żeby głowica delikatnie wskoczyła do obudowy).

  • Podziel się: